SCHODIŠTĚ VENKOVNÍ

Nezávazně poptat »

  • Zašlete nám nezávaznou poptávku.
  • Do 48 hodin vám zašleme kalkulaci s výpočtem ceny.

Více informací k venkovním schodištím

Jako materiál pro výrobu konstrukce exteriérového schodiště se používá především ocel v povrchové úpravě žárovým zinkováním a to v přírodním provedení, nebo opatřené nátěrem. Žárové zinkování zaručí dlouhodobou odolnost proti korozi, v prvních týdnech je lesklý, potom dostane matnou patinu a jeho vzhled se již dál nemění. Konstrukce může být i z reprezentativněji vypadající nerezové oceli, její životnost je větší, ale také tomu odpovídá cena.

Na schodišťové stupně používáme žárově zinkované "pororošty", Terazzo (Teracová dlažba, materiál také známý jako umělý kámen), dlažba, nebo betonové stupně opatřené protiskluzovou vrstvou kačírku, záleží na přáních a požadavcích zákazníka. Pro venkovní schody je možné použít i nášlapy z exotického nenasákavého dřeva, nebo dřevoplastu, který je zcela bezúdržbový.

Vchodové schodiště

V případě schodiště do domu je mnoho variant, ze kterých leze vybírat. Jako základ většinou slouží pozinkované schodiště a na stupnice pak některý z odolných materiálů. To znamená, že se na schody použijí dlaždice z umělého kamene (Terazzo), ale použít se mohou také porošty, exotické dřevo, nebo v poslední době se rozšiřující umělé dřevo. Pak už stačí vybrat jen vhodný design, který bude ladit s vaším domem.

Požární (únikové) schodiště

V tomto případě je velice důležité dbát na bezpečnost schodiště a důsledně dodržovat předepsané rozměry. Požární, neboli únikové schody je možno vyrobit buď v klasickém přímočarém (lomené podestové schodiště), nebo úsporném křivočarém provedení (vřetenové, spirálové, točité a obloukové schody), záleží na dispozicích prostoru a požadavcích klienta.

Terasové schodiště

Co se týká schodiště na terasu tak zde, co se týká materiálů, platí v podstatě to samé, co jste si mohli přečíst již v sekci vchodové schody. Jako základ tedy ocelové schodiště s pozinkovaným povrchem v kombinaci s umělým kamenem, porošty, nebo exotickým, či umělým dřevem.

Další venkovní schody

Kromě výše jmenovaných dokážeme vyrobit prakticky jakékoliv venkovní schodiště, které budete potřebovat, mezi námi realizovanými schodišti, tak naleznete například zahradní schody ve svahu, i bez, střešní schody (resp. schodiště na střešní terasu), železné schodiště a mnoho dalších. Pokud máte na schodiště nějaké specifické požadavky, neváhejte se na nás obrátit, rádi je s vám probereme.

Venkovní schody - údržba

Údržba výše uvedených materiálů je velmi jednoduchá, stačí opláchnutí vodou usazených nečistot, v případě nerezového materiálu je vhodné použití speciální spreje, které povrch vyčistí a opatří ochrannou vrstvou proti nečistotám.

Venkovní schody - realizace

Proces realizace zakázky začíná většinou hrubou představou investora, na kterou reagujeme předběžnou cenovou nabídkou. Po schválení nabídky přijedeme zaměřit konkrétní prostor, navrhneme nejvhodnější řešení v součinnosti s investorem či architektem, vytvoříme výkresy, upřesníme cenu a podepíšeme smlouvu. Výroba s montáží se pohybuje cca 4-8 týdnů. Venkovní schodiště jsou vyráběna v poměrně širokém cenovém rozpětí z důvodu rozličných materiálů a konstrukcí a velikostí. Námi vyráběné schody se pohybují od 30 000,-Kč bez zábradlí.

Doporučujeme navštívit i ostatní sekce úzce související s venkovními schodišti, kde naleznete další naše užitečná řešení. Zejména exteriérová zábradlí a vchodové stříšky.

Orientační ceník řešení

  • SV2
  • 48 000,- Kč + DPH bez zábradlí
  • SV6
  • 182 000,- Kč + DPH včetně zábradlí

Kompletní ceník schodiště >>