SCHODIŠTĚ KOMBINOVANÁ

Nezávazně poptat »

  • Zašlete nám nezávaznou poptávku.
  • Do 48 hodin vám zašleme kalkulaci s výpočtem ceny.

Více informací ke kombinovaným schodištím

Na výrobu kombinovaných schodišť používáme vysušené lepené tvrdé dřevěné masivní materiály především buk, dub, nebo další (či některé exotická dřeva jako je merbau, nebo další dle požadavků zákazníka). Měkké dřevo jako je např. smrk, bříza se brzy opotřebují a nevyplatí se pro námi vyráběné schody. V případě dřeva je možná různá povrchová úprava jak přírodní podoba ošetřená lakováním, nebo voskováním, tak i mořením do různých odstínů, či bělením apod. Dále pracujeme s kovem v různé povrchové úpravě (prášková barva, lakování, žárové zinkování), mramorem, umělým kamenem a především s nerezovou ocelí, která má vysokou užitnou, estetickou a v neposlední řadě hygienickou hodnotu.

Kombinovaná schodiště jsou vhodná zejména pro ty, kteří preferují např. dřevěná schodiště v kombinaci s kovovou konstrukcí a designovým zábradlím (nerez, sklo). Velice populární v poslední době jsou takzaná obkládaná schodiště, kde jako konstrukce slouží betonové schody, které následně obloží dřevem. Jejich výhodou příznivá cena, nenáročná údržba a vysoká trvanlivost. Dokážeme navrhnout a vyrobit kombinované schody jakýchkoliv tvarů a typů: jednou, dvakrát lomené, ve tvaru U, schodnicové, s rameny přímými, zakřivenými, či smíšenými. Levotočivé, nebo pravotočivé. Jaké si jen budete přát.

Obklady schodiště

V případě betonového schodiště lze použít obklady z různých materiálů podle přání klienta. Nejčastěji používaným materiálem je dřevo a to zejména tvrdé, či dřevo, které vyniká svojí trvanlivostí. Naproti tomu je měkké dřevo, které je sice levnější, na druhou stranu se rychleji opotřebovává. Jeho použití je tak vhodné pouze v případě méně využívaného vedlejšího schodiště. V případě obložení schodů je potřeba počítat s dalšími náklady na vybudování betonové konstrukce.

Samonosné schodiště

Tento typ schodiště je typický tím, že díky své specifické konstrukci nepotřebuje stavět další podporu. Mezi jeho hlavní přednosti patří nižší cena a to díky absenci podpěrné konstrukce. Kromě toho je mnohem snadnější samonosné schody přizpůsobit danému prostoru a to jak v interiéru, tak exteriéru. Více o informací na téma Samonosné schody.

Bočnicové schodiště

Jedná se vlastně o samonosná schodiště, které mají schodnice uchycené do bočnice, která tak tvoří konstrukci schodiště. Více v sekci Samonosná schodiště.

Křivočaré schodiště

Populární řešení, nejen v případě omezeného prostoru pro schodiště, které umožní i na malém půdorysu překonat velký výškový rozdíl. Mezi točité schody patří Vřetenová, Točitá, Oblouková a Kruhová schodiště. Více informací se dozvíte v sekci Točité schody.

Kombinované schodiště - údržba

Údržba uvedených materiálů je velmi jednoduchá, stačí pouze otírání vlhkým hadrem, v případě nerezových materiálů je vhodné používat speciální spreje, které povrch vyčistí a zároveň opatří ochrannou vrstvou proti zanechávání otisků prstů. Dřevěné stupně je možno v případě voskování po několika letech znovu napustit a tím prodloužit jejich životnost. Je však třeba se vyhnout mechanickému poškození jako je, odírání kamínků na botách o stupnici (schodišťový stupeň), z toho důvodu nejsou příliš vhodné do komerčních prostor, anebo je pak nutné počítat s častějším obnovováním opotřebovaného laku, což je poměrně náročné (strhnutí starého, nové lakování, schnutí).

Kombinované schodiště - realizace

Tradiční průběh realizace projektu: 1) stanovení představy investora, 2) předběžná cenová nabídka, 3) zaměření prostoru, 4) návrh optimálního řešení v součinnosti s investorem či architektem, 5) vytvoření výkresů a upřesnění ceny, 6) podpis smlouvy, 7) výroba a montáž schodiště a zábradlí. Ta se pohybuje v rozmezí cca 6-8 týdnů.

Kombinované schodiště – cena

Cenové rozpětí je z důvodu rozličných materiálů a konstrukcí velmi široké, námi vyráběná schodiště se pohybují od 60 000,- Kč bez zábradlí.

Zajímá-li vás i naše další tvorba, doporučujeme zhlédnout sekce nerezová schodiště či samonosné schody.

Orientační ceník řešení

  • SK16
  • 125 000,-Kč + DPH včetně zábradlí
  • SK7
  • 86 000,- Kč + DPH včetně zábradlí
  • SK9
  • 89 000,- Kč + DPH včetně zábradlí
  • SK23
  • 82 000,- Kč + DPH včetně zábradlí

Kompletní ceník schodiště >>