ZÁBRADLÍ BALKÓNOVÁ

Nezávazně poptat »

  • Zašlete nám nezávaznou poptávku.
  • Do 48 hodin vám zašleme kalkulaci s výpočtem ceny.

Více o tématu

Pro výrobu zábradlí na balkon i terasu se používají vždy kruhové nebo hranaté nerezové profily s leštěnou, broušenou nebo kartáčovanou povrchovou úpravou. Obvyklou volbou jsou kompletně nerezová zábradlí, jejichž výplně tvoří ocelové pruty, vodorovná, nebo svislá lanka. Alternativou je výplň z lepeného bezpečnostního skla nebo kalené sklo s potiskem, čiré, mléčné, kouřové nebo barevné. Uchycení skla může být bodové, dvoustranné, třístranné a čtyřstranné, případně lze zvolit zábradlí samonosné vetknuté do podlahy, se spodním uchycením, s terčovým uchycením či uchycením do podesty. Z hlediska konstrukce si lze vybrat mezi zábradlím s rámovou konstrukcí či se sloupky a v případě balkonu částečné zdění. Variantou je také kombinace s přírodním nebo mořeným dřevem. Zde je nutné mít na paměti, že požitím dřeva se vzdáváme bezúdržbového provedení. Konkrétní možnosti jsou dány dispozicemi balkonu či terasy a přáním klienta.

Balkonové a terasové zábradlí - údržba

Skleněná i dřevěná balkonová a terasová zábradlí je možné pro jejich údržbu jednoduše otírat navlhčeným hadrem. Skleněná zábradlí lze navíc opatřit speciálním produktem založeným na nanotechnologii, jehož účelem je ochránit povrch před nepříjemnými otisky prstů. Stejný účel v případě nerezových zábradlí splní zvláštní spreje, které navíc povrch důkladně vyčistí.

Balkonové a terasové zábradlí - realizace

Nastínění představy investora o projektu je prvním krokem při realizaci zakázky na výrobu zábradlí na balkon, či terasu. Posléze stanovíme předběžnou cenovou nabídku, a jakmile je schválena, zaměříme dané prostory, vytvoříme za spoluúčasti investora či architekta návrh optimálního řešení a připravíme definitivní výkresy. Tento proces je následován konkretizací ceny a podepsáním smlouvy. Doba od zadání zakázky po dokončení montáže zábradlí se pohybuje v rozmezí od 2 do 6 týdnů. Cena za běžný metr začíná na 5 500 Kč, což je dáno vysokými nároky na odolnost materiálů, které musí odpovídat extrémním podmínkám.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Orientační ceník řešení

  • ZB 2
  • ZB 2 – 6 800,-Kč/bm + DPH
  • ZB 22
  • ZB 22 – 7 800,- Kč/bm + DPH
  • ZB 53
  • ZB 53 – 7 500,- Kč/bm + DPH
  • ZB 20
  • ZB 20 – 6 500,- Kč/bm + DPH

Schodiště je šikmá nosná konstrukce sloužící k propojení jednotlivých podlaží a k pěšímu překonání určitého výškového rozdílu. Kromě pohodlí a bezpečnosti by také mělo vhodně korespondovat s vybavením domu. V mnoha moderních domech je schodiště dominantou a zaslouží si „být vidět“. Schodiště musí být pohodlné a zároveň bezpečné. Musí být snadno dostupné, konstrukčně i materiálově odolné. Finálním a nezbytným šperkem každého schodiště je zábradlí, které plní zároveň bezpečnostní funkci.

Zábradlí je základním prvkem ochrany lidí před pádem do hloubky.
Schodišťové zábradlí zajišťuje bezpečnost pohybu na schodištích a usnadňuje chůzi po schodech. Kvůli mimořádnému významu pro bezpečnost musí splňovat normové požadavky. Mělo by být dostatečně pevné a dobře ukotvené. Zábradlí je ale také významným architektonickým prvkem, který se uplatňuje jak v interiéru, tak v exteriéru. Vyrábí se z mnoha materiálů.